HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

"Sağlık Hakkı ve Dava Pratikleri" Konulu Panel Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

17:16 . 24 Kasım 2023

İzmir Barosu tarafından “Sağlık Hakkı ve Dava Pratikleri” başlıklı panel düzenlendi.
 
 
Panelin açılışında konuşan İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz, yaşam hakkının ayrılmaz bir parçası olan sağlık hakkına ilişkin olarak son dönemde, ülkedeki yapısal, ekonomik ve sosyal yaşama ilişkin değişimlerin etkisi ile olumsuzluklar yaşandığını ifade ederek, paneli düzenleyen İzmir Barosu Sağlık Hukuku Komisyonuna ve konuşmacı olarak katılan meslektaşlarımıza teşekkür etti. 
 
 
Moderatör olarak görev yapan İzmir Barosu Sağlık Hukuku Komisyonundan sorumlu yönetim kurulu üyesi Av. Anıl Güler, sağlık hakkının ikinci kuşak insan hakları kapsamında gelişimini gerçekleştirdiğini ifade ederek;  “Bu hakkı sadece hasta açısından tanımlama üzerinden bir yanlış anlama var. Oysa ki sağlık hakkı, hastaların ve sağlık çalışanlarının hakları ile birlikte değerlendirilmelidir." dedi
 
 
Panelde ilk sunumu, İzmir Barosu Sağlık Hukuku Komisyonu üyesi Av. Eren Demirel, “Sağlık Hakkının Tarihsel Gelişimi ve Yurttaşların Sağlık Hizmetine Erişiminde Yaşanan Sorunlar” başlığı altında yaptı.     
Yine komisyon üyesi Av. Mithat Kara ise “Bedeli Ödenmeyen İlaçlarla İlgili Hukuksal Süreç ve Dava Pratikleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
 
 
Panel, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.