HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

“Çocuk İstismarı Önleyici Müdahale Programları” Başlıklı Panel Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

15:25 . 24 Kasım 2023

İzmir Barosu tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında 21 Kasım Salı günü Prof. Dr. Aysun Doğan’ın katılımıyla “Cinsel İstismarı Önleyici Müdahale Programları” başlıklı bir panel düzenlendi.

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi Yürütme Kurulu üyesi Av. Bedriye Kurtuluş Türk, çocuk istismarını önleme programı ile ilgili alandaki çalışmaların aktarılacağı bu çalışmanın önemini vurguladı.

 

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Bölüm Başkanı ve Çocuk ve Ergen Araştırmaları Laboratuvarı Direktörü Prof. Dr. Aysun Doğan konuşmasında, çocuk istismarının önlenmesi çalışmaları kapsamında güvenli aile ortamında çocuk yetiştirmeyi hedefleyen ve ACT adı verilen aile ve çocuk temelli ebeveynlik programı uygulamaları neticesinde ailelerin farkındalığının arttığını, çocuğun gelişim evrelerine ilişkin yeterli bilgiye sahip olduklarını ve çocuğu daha iyi anladıkları için de istismarın önlenmesi konusunda oldukça etkili adımlar atabildiklerini ifade etti.

 

Kapanış konuşmasını gerçekleştiren İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz ise Prof. Dr. Aysun Doğan’a kıymetli aktarımları için teşekkür etti.