HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Yıldızların Altında SineBaro Keyfi Devam Ediyor

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

17:54 . 18 Eylül 2023

Hukuk ve sinemanın birleştiği SineBaro’da buluşan meslektaşlarımız, geçtiğimiz hafta, Dardenne kardeşlerin senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği 2014 yılı, Fransa-Belçika-İtalya ortak yapımı "İki Gün, Bir Gece (Deux Jours, Une Nuit)" filmini İzmir Barosu terasında izleyerek filmin ardından yapılan söyleşiye katıldılar. 
 
 
İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gamze Şimşek’in sunumuyla gerçekleştirilen 14 Eylül 2023 tarihli etkinlikte izlenen filmin sanatsal incelemesinin ardından,  “kapitalizmin yaşamlarımıza etkisi, emek sömürüsü ile mücadelede örgütlenme ve işçi hakları” üzerine film açısından değerlendirmeler yapıldı. 
 
 
Avukatlık Kanunu’nun öngördüğü meslek içi eğitimin parçası olarak SineBaro adıyla düzenlediğimiz etkinlikler ile hukuk, avukatlık mesleği, haklar ve özgürlükleri sinema filmleri üzerinden mercek altına alıyoruz.
 
 
Eylül ayı boyunca her perşembe günü devam edecek etkinlikte gösterilecek filmlere ilişkin duyuru ve bilgilendirmeleri internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Tüm meslektaşlarımızı bu keyifli çalışmaya katılmaya davet ediyoruz.