HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Genç Avukatlar 19 Mayıs’ta Bir Araya Geldi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

15:19 . 01 Haziran 2023

İzmir Barosu tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Baro Bahçe’de “Genç Avukatlar Buluşması” düzenlendi.
 
 
Genç meslektaşlar ile stajyer avukatların bir araya geldiği etkinlikte söz alan İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz katılımcıların Bayramını kutlayarak “İzmir Barosu geçmişte olduğu gibi bugün de avukattan yana, hukukun üstünlüğünden yana taraf olmaya devam edecektir. Gelecek  sizlersiniz. Bizler de İzmir Barosu Yönetimi olarak hem Meclis çalışmalarına destek olmaya, hem de genç meslektaşlarımızın yanında durmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
 
Gecede söz alan Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Av. Berçem Dinçoğlu Karakaya ise Genç Avukatlar Meclisini ve çalışmalarını katılımcılara anlatarak “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilk defa 1926 yılında Gazi Günü adı altında Samsun'da kutlanmıştır. Tüm farklılıklarımıza, tarafı olduğumuz her oluşuma, yapıya, inanca, mensubiyete karşın demokrasimiz ve hukuk adına zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, bir ve beraber olmamız gerektiğini biliyoruz. Bugünkü buluşmamız için bizi motive eden yegane sebep meslektaşlarımızla, bizimle aynı hayat ve meslek kavgasını veren dostlarımızla bu beraberliği sağlamak arzusu olmuştur.” dedi.
 
 
Etkinlikte ayrıca kura çekimi ile katılımcılara Nutuk hediye edildi.