HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Baroların Avukat Hakları Merkezleri TBB’de Bir Araya Geldi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

15:10 . 24 Ocak 2023

Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi Olağan Toplantısı ve Hak İhlalleri Çalıştayı, “tüm baroların kolektif ve etkin mücadelesi” teması ile yapıldı. 
 
 
 
İzmir Barosu adına Avukat Hakları Merkezi sorumlu yönetim kurulu üyesi Av. Emre Öktem’in katıldığı toplantıda, TBB Avukat Hakları Merkezi tarafından takip edilen hukuki süreçler ile ilgili bilgilendirmeler yapılmış; gelen başvuruların ve Merkez eli ile meslektaşlara ulaştırılacak meslek içi ve merkez içi eğitim faaliyetlerinin müfredat ve materyal değerlendirmeleri yapılmıştır. Yanı sıra 21-22 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantının çalışmaları tamamlanmıştır.
 
 
Ayrıca tüm katılımcıların kendi illerine ilişkin bildirdikleri ihlal başlıkları üzerinden sekiz ayrı ihlal başlığı altında, sekiz ayrı grup tarafından çalışma yapılmıştır. Yapılan çalışma sonunda, her grup öncelikle şiddet ve ayrıca ikinci bir konu başlığı üzerinden sorunun tespiti ve tanımını yaparak sebepleri ve çözüm önerisi üzerine raporlamalar yapmıştır.