HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Cumhuriyet Bayramı’nda Protokol Sınırlandırmasını Kabul Etmiyoruz

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

19:10 . 27 Ekim 2022

Cumhuriyet Bayramı’nda Protokol Sınırlandırmasını Kabul Etmiyoruz, Bir Kez Daha Tüm Üyelerimizle Beraber Alanda Olacağız!
 
 
İzmir Valiliğinin Baromuza gönderdiği yazı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne katılacak kurumların 20 kişi ile sınırlı tutulması istenmiştir. 2018 yılında da Valilik tarafından gönderilen aynı yazı içeriğini kabul etmemiş ve alana İzmir Barosu mensubu tüm meslektaşlarımızla birlikte gideceğimizi duyurmuştuk. Şimdi anlıyoruz ki siyasallaşmış bürokratik zihniyet, geçen dört yıl içinde hiç değişmemiş ve milli bayramları yurttaşlardan kaçırabileceği düşüncesiyle İzmir Barosundan korteje katılmak üzere 20 kişilik liste yollamasını istemiştir.
 
 
Bir kez daha tekrarlıyoruz: Cumhuriyeti halktan kaçırmanıza izin vermeyeceğiz!
 
 
Dört yıl sonra biz yine aynı yerdeyiz. Vazgeçmedik, biat etmedik, teslim olmadık. Cumhuriyet değerlerini, laik Türkiye Cumhuriyetini, hukuk devletini, insan hak ve özgürlüklerini korumaya devam edeceğiz.
 
 
Aynı kararlılıkla, 29 Ekim 2022 tarihinde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Baromuz üyesi bütün meslektaşlarımızla birlikte, çok daha kalabalık ve çok daha coşkulu şekilde katılacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
 
Tüm meslektaşlarımızı 29 Ekim Cumartesi günü saat 10.00’da Baromuz önünde oluşturacağımız kortejimize davet ediyoruz.
 
 
İzmir Barosu Başkanlığı