HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Çevre ve Doğa Hakları Eğitimi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

14:41 . 16 Mart 2021

Haklar ve Araştırmalar Derneği çevre ve ekoloji konularında herkes için ulaşılabilir doğru bilgi ve veriyi üretmek; bilgiyi ve üretimi yaygınlaştırmak için dayanışmacı uzman ağları oluşturmak  amacıyla avukatlar ve stajyer avukatlar için ulaşılabilir, ücretsiz ve kapsamlı bir program çerçevesinde çevre hukuku ve doğa hakları eğitimleri düzenleyerek çevre hakkı, çevre hukukunda usul hukuku sorunları ve güncel gelişmeler ışığında çevre ve iklim hukuku konuları başlıklarından oluşan yedi haftalık online bir eğitim hazırlamıştır.

 

Program sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek ve Haklar ve Araştırmalar Derneği’nin ilerleyen dönemlerde devam edeceği eğitim seminerlerinden haberdar edilmeleri sağlanacaktır.  Katılımcıların çevre ve kent hukukuna emek veren diğer meslektaşlarla haberleşebilecekleri çevre hukuku ağına dahil olmaları mümkün olacaktır. Bu yolla, bilgi ve deneyim paylaşımlarının yapıldığı çevre hukuku uzman havuzu oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

Alanlarında uzman bilim insanları ve hukukçular tarafından oluşturulan online eğitimler, web seminerleri biçiminde yapılacaktır. Eğitim, 4 hafta Çevre Hukuku ve 3 hafta Doğa Hakları başlıklarında toplam 7 hafta, pazar günleri gerçekleştirilecektir. Haklar ve Araştırmalar Derneği tarafından İzmir Barosu’na kayıtlı stajyer avukatlar ve avukatlar için 25 kişilik kontenjan ayrılmıştır. 

 

Eğitim başvuru linki için tıklayınız

 

PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ