HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Vefatının 82. Yılında Saygı ve Özlemle Andık

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

11:54 . 10 Kasım 2020

İzmir Barosu olarak milli mücadelemizin lideri,  Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yılında bir kez daha saygı ve özlemle andık.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan resmi törenlere Baro Başkan Yardımcımız Av. Özgür Yılmazer katılırken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın mezarı başında düzenlenen anmaya ise Baro Başkanımız Av. Özkan Yücel, yönetim kurulu üyelerimiz Av. Afhan Topel, Av. Burcu Ece Güler, Av. Mehmet Baran Selanik ile meslektaşlarımız katıldılar.   

 

Anıta çelen sunan Baro Başkanımız Av. Özkan Yücel, şu ifadeleri kullandı: “O’nun düşündüklerinin, O’nun hayata geçirmek istediklerinin peşinden gidiyorsak, O’nun söylediklerini yapıyorsak, o mücadeleyi sürdürüyorsak bir anlamı var. Yoksa söz olarak söylemenin, yüksek yüksek bağırmanın bir anlamı yok. Ne kadar iş, ne kadar hayatın içindesiniz, ne kadar gerçekten bunun için koşturuyorsunuz o kısım önemli. O yüzden çok önemsiyoruz. İlk geldiğimizde dedik ki, nerede olduğumuzun bir önemi yok, ayağımızı bastığımız her yer Atatürk’ün manevi huzurudur ve bunu bilerek bu mücadeleyi sürdürüyoruz.”