HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

İzmir Barosu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Arasında Sürdürülen Çalışmalarda Sona Gelindi: Ülkeye Model Olacak

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

15:56 . 24 Eylül 2020

İzmir Barosu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında uzun süredir devam eden çalışmaları sonuçlandırmak için İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer ile bir görüşme gerçekleştirildi.

 

İzmir Barosu adına Baro Başkanımız Av. Özkan Yücel ve İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Deman Güler'in katıldığı toplantıda İzmir'de kentsel adaletin sağlanması için geliştirilen ortak projenin son detayları üzerinde mutabakata varıldı.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Barosu ile devam eden uyumlu çalışmaların artık meyvelerini vermeye başladığını söyleyerek ortaklaşa yürütülen projenin ülkede bir ilk olacağını ve İzmirli yurttaşların İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Barosu işbirliği ile kendilerine sağlanacak hizmetlerle büyük kazanımlar elde edeceğini dile getirdi.

 

İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel ise yapılan toplantı ile uzun süredir üzerinde çalışılan ortak işbirliği projesinin son aşamasına gelindiğini, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in bu zorlu süreçte Baroya verdiği desteğin çok önemli olduğunu söyledi.

 

İzmir Barosu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında başlatılacak ve detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak ortak projenin önümüzdeki günler içinde yapılacak imza töreni ile ilan edilmesi planlanıyor. İzmir Barosu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanacak protokolün yerel yönetimlerce halkın hak arama hürriyetinin desteklenmesi ve yurttaşların özgürlüklerinin korunması için tüm ülkeye bir model oluşturması bekleniyor.