HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Baro Bahçe Meslektaşlarımızın Hizmetine Girdi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Bayraklı Zeki Müren Parkı içerisinde yer alan sosyal tesis, sabah 09:00 ile akşam 22:00’a kadar hizmet verecek. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği servisinin yapılacağı Baro Bahçe’de meslektaşlarımıza menü fiyatları üzerinden ayrıca indirim yapılacak.

16:49 . 16 Haziran 2020

Bayraklı Zeki Müren Parkı içerisinde yer alan sosyal tesis, başlangıçta sabah 09:00 ile akşam 22:00 arasında haftanın her günü hizmet verecek. Zengin bir menü ile kaliteli bir hizmetin meslektaşlarla uygun fiyata buluşturulacağı Baro Bahçe’de, meslektaşlarımızın büyük ihtiyaç duydukları kendilerine özgülenmiş bir sosyal tesis ihtiyacı da karşılanmış olacak.
 
 
İzmir Barosu’nun uzun zamandır üzerinde çalıştığı Baro Bahçe Sosyal Tesisi hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Barosu’nun önceki başkanları Av. Bahattin Özcan Acar, Av. Özdemir Sökmen, Av. Ercan Demir, avukatlar ve yurttaşların katılımıyla hem İzmir Barosu’nun 12 bin kayıtlı üyesine hem de vatandaşların hizmetine giren Baro Bahçe, İzmir Adliyesi’ne olan yakınlığı ile avukatların duruşma veya öğle aralarında dinlenebilecekleri, akşam ve hafta sonları aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri bir alan olacak.
 
 
Bayraklı Zeki Müren Parkı içerisinde yer alan sosyal tesis, sabah 09:00'dan akşam 22:00’a kadar hizmet verecek. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği, ızgara menüsü, kahve çeşitleri ve diğer zengin menü içeriği ile hizmet verecek Baro Bahçe’de meslektaşlarımıza menü fiyatları üzerinden ayrıca indirim yapılacak.
 
 
Baro Bahçe’nin açılışında bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, yönetime geldiklerinde İzmir’i insan haklarının başkenti yapma sözü verdiklerini  hatırlatarak, “Bize bu kadar kavgacı olmayın, bu kadar çok mücadele etmeyin, susun, sessiz kalın dediler. Ama yönetime geldiğimiz gün bir şey dedik. İzmir’i insan hakları başkenti yapmak için bir sözümüz var. Bunun için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunun temel motivasyon kaynaklarından biri de yerel yönetimlerle olan iletişimdir. Onlarla birlikte bu yolu yürüyeceğiz ve İzmir’i, tüm yurttaşların yaşayabilecekleri, özlem duydukları, hak ettikleri bir kent haline getirme konusunda elimizi taşın altına koyacağız” dedi.
 
 
Hak mücadelesinin bir parçası olacak
 
 
Baro Bahçe’nin sadece yeme içme alanı olarak görülmemesi gerektiğine dikkat çeken İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, “Burası sadece yeme içme yeri olarak görülmemeli. Burada yurttaşlara yönelik hak eğitimleri de düzenleyecek, film gösterimleri gerçekleştireceğiz. Burası hak mücadelesinin bir parçası olacak. Baro Bahçe’de meslektaşlarımız da sağlıklı bir ortamda birlikte zaman geçirecekler. Bu kıymetli ve meslektaşlarımızın uzun süredir özlemini duyduğu tesisin açılmasına katkıda bulunan Bayraklı Belediye Başkanımız Serdar Sandal’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
 
Umarım yeni düzenleme barolara zarar vermez
 
 
Baro’nun uzun zamandır ihtiyaç duyduğu sosyal tesisin açılmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu aktaran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir Barosu bünyesinde kurduğu komisyonlar ve çalışma gruplarıyla savunma hakların korunması ve adaletin sağlanmasında uzun yıllardır hem İzmir'in hem de ülkemizin en saygın barolarından biri olarak çalışmalarını sürdürüyor. Demokrasilerde halkın bilgi, birikim ve becerilerinin harekete geçirilmesinde meslek örgütlerinin ve STK’ların çok kıymetli katkıları var. Toplumun çoğulcu, katılımcı, demokratik bir yapıya kavuşması için bu katkıları önemi yadsınamaz. İzmir Barosu yargı bağımsızlığı, güçler ayrılığı, demokrasiyi, insan hakları ve cumhuriyetin temsil ettiği değerleri savunulmasında İzmir ve ülkemizde öncü katkılar sunan bir meslek örgütüdür. Dilerim yeni yapılacak olan yasal düzenleme, baroların bu yapısına zarar verecek içeriğe sahip olmaz. Çünkü savunmayı zayıflatmak halkımızın özgürlük ve adalet talebini güvencesiz kılmayı neden olur. Çünkü savunma güçlü ise adalet terazisi doğru işler. Türkiye’nin gerçek gündeminin böyle düzenlemeler olmadığını düşünüyorum. Ülkemiz uzun süredir devam eden koronavirüs ile birlikte daha da artan sorunlarla karşı karşıya. Bu sorunlara çözüm getirmek yerine farklı gündemler yaratmanın topluma bir faydası olmayacaktır. İzmir Barosu gibi kentimize değer katan tüm kurumlar ile bu anlayış çerçevesinde çalışıyoruz. İzmir için hayal ettiğimizi gerçekleştirmekle beraber ülkemizde de demokrasinin özgürlüklerin toplumsal adaletin tesis etmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz. İzmir’in tüm paydaşlarının tüm katkılarıyla bir nebzede daha bunu başarabilirsek ne mutlu bize. Baro Bahçemiz başta avukatlarımız olmak üzere tüm İzmirlere hayırlı olsun” diye konuştu.
 
 
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise, “Ne mutlu bize ki böyle bir talep Bayraklı Belediyesi’ne geldi ve biz de bu kararı olumlu bir şekilde bitirdik. Gerçekten ihtiyaç duydukları bir kurumu Baromuza kazandırmış olduk. Bundan sonraki süreçte de Baro’yu paydaşımız kabul ediyoruz. Bütün süreçlerde Baromuzla birlikte hareket edeceğimiz sözünü de buradan veriyoruz” şeklinde konuştu.