HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında, Adliyelerde Alınan Tedbirler ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlara İlişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Yapılan Bilgilendirme

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Koronavirüsle mücadele kapsamında, 01/06/2020 tarihinden itibaren, adliyelerde alınan tedbirler ve dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan bilgilendirme

21:57 . 31 Mayıs 2020

Koronavirüsle mücadele kapsamında, 01/06/2020 tarihinden itibaren, Adliyemizde normal mesai başlayacağından alınan tedbirler ve dikkat edilmesi gereken hususlar dikkatinize sunulur;

 

1) Adliye binalarımıza maskesiz ve ateş ölçümü yaptırmaksızın giriş kesinlikle yasaktır. Adliye içerisinde maskesiz dolaşanlar, çalışanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Maske satışı Foça İşyurtları Kantininden ve Baro odalarından/birimlerinden yapılacaktır. 08/06/2020 tarihinden sonra giriş nizamiyelerine maskematik cihazı konulacaktır.

 

2) Adliyemizde çalışan hakim, Cumhuriyet savcısı ve personele 1 haftalık maske, eldiven, v.s malzeme toplu şekilde dağıtılacak olup; her birimden bir kişinin Pazartesi günleri 08.30-12.00 saatleri arasında idari işler müdürlüğüne müracaatı ile malzemeleri teslim almaları rica olunur.

 

TESLİMAT NOKTALARI:

İzmir Adliyesi Ana Hizmet Binası : H Blok 1. Kat 111 Nolu oda.

İzmir Adliyesi Ek Hizmet Binası : Zemin Kat Depo önü

 Bölge Adliye Mahkemesi Binası : D Blok Zemin Kat 02 Nolu Oda

 

3) Adliye içerisinde sosyal mesafeye ve yönlendirme bantlarına uygun hareket edilmesi, fiziki temastan kaçınılması, kalabalıklaşmamaya özen gösterilmesi, sürekli gezecek olan denetleme ekibinin ikazlarına uyulması, sosyal mesafeye uymayan ve maske takmayanların denetim sorumlusu İdari İşler Müdürü Ayşegül ARAS’a  derhal bildirilmesi gerekmektedir.

 

4) Asansörlere en çok 2 kişi binilmesi, merdivenlerin tercih edilmesi, merkezi havalandırma sistemi dışındaki klimalar ve vantilatörlerin kesinlikle çalıştırılmaması, çalışma alanları, koridorlar, WC pencerelerinin mesai saatlerinde sürekli açık bulundurulması, çalışma alanlarında her 4 m²’ye 1 kişi olacak şekilde birimlerde çalışma yapılması, hizmet almaya gelen avukat ve vatandaşların mümkün olduğunca ön bürolara yönlendirilmesinin yapılması gerekmektedir.

 

5) Adliyeye kargo şirketleri, yemek siparişleri, adli bir iş/işlem için geldiğini ıspat edemeyenler kesinlikle alınmayacaktır. Ortak alanlarımız ana hizmet binamızda 12350 m², kiralık hizmet binamızda 2640 m² olduğundan aynı anda binalarımıza ( 10 m²’ye 1 kişi olacak şekilde) ana hizmet binamıza 1235 kişi, ek hizmet binamıza 264 kişi kabul edilecektir.

 

6) Koridorlarda 50 metre aralıklarla konulan el antiseptiklerinin, dağıtılan kolonya ve el antiseptiklerinin sık sık kullanılması, Sağlık Bakanlığı afişlerinde gösterilen şekilde ellerin sıvı sabunla 20 saniye boyunca sık sık yıkanması, kağıt peçeteyle kurulanması tavsiye edilir.

 

7) B ve D blok arasında yer alan merdivenlerimizin biri çıkış, diğeri iniş olarak belirlenmiş olup, merdiven başlarındaki uyarıcı afişlerin dikkate alınması gerekmektedir.

 

8) Birimlerde veya Adliyede görülen şüpheli ateş, öksürük, burun akıntısı, nefes darlığı, v.s semptomları derhal Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2600 numaralı “Covid-19 Takip” birimimize bildirilmesi gerekmektedir. İlgili hastanın takibi, temaslı kişilerin takibi, temaslı yerlerin dezenfektasyonu ilgili birimimizce yerine getirilecektir.

 

9) Foça İşyurtları Kurumunca Adliyemizde hizmet veren yemekhane ve çay ocakları 01/09/2020 tarihine kadar hizmet vermeyecektir.

 

10) Covid-19 eğitimleri en kısa zamanda başlayacak olup, eğitim programına dahil olunması rica olunur.

 

11) Covid-19 Sorumluları :

- İdari İşler Müdürü Ayşegül ARAS                           

- Zabıt Katibi Erkan VURDUMDUYMAZ                   

- Zabıt Katibi Özge DEMİRTAŞ                                    

- Zabıt Katibi Hayati DOĞAN                                       

-Zabıt Katibi Emre GÖKÇEN                                         

- Karakol Amiri Mehmet KUTLU                                                

 

Bilgi edinilmesi ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi rica olunur.

 

İLGİLİ DUYURU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ