MERKEZLER

“Kadının Soyadı Konusundaki Güncel Gelişmeler” Başlıklı Seminer Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

27 Mart Çarşamba günü İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi Koordinatörü Av. Arzu Hazer Güngör’ün anlatımıyla “Kadının Soyadı Konusundaki Güncel Gelişmeler” başlıklı seminer düzenlendi.
 
 
Seminerin açılış konuşmasında İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Elçin Kılınçer Ot, “Kadın Hakları Merkezimiz Koordinatörümüz ve üyelerimizle çok iyi çalışıyor. Öncelikle hepinizi Merkez toplantılarımıza davet etmek isterim. Kadınların her alanda eşit konumlandığı bir düzenin var olacağı inancıyla çalışıyoruz. Sahada hep varız, destek isteyen her kuruma zevkle koşuyoruz. Bugünlerde teorik çalışmalara da ağırlık vermek istiyoruz. Soyadı her zaman olduğu gibi kadınların yine gündeminde. Ailenin değil bireyin esas alındığı bir hukuk sisteminin gerekliliği inancıyla işi uzmanından dinleyelim. Katılımınız için çok teşekkür ederiz.” dedi.
 
 
Seminerde 1995 yılından günümüze kadar kadınların soyadı konusundaki hukuki düzenlemeler ile yargı kararları değerlendirildi. Katılımcıların soruları ve katkılarının ardından kadının soyadı konusunda düzenleme önerisi üzerine tartışılarak etkinlik sonlandırıldı.