MERKEZLER

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında Etkinliklere Katıldık

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

7 Mart 2024 Perşembe günü, Manisa Barosu’nun daveti üzerine “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Eğitim Semineri”ne katıldık. Seminerde İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Elçin Kılınçer Ot, Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Büşra Marangozoğlu, Av. Figen Merder, Av. Gözde Önal, Av. Nilgün Şentuna ile Merkez Koordinatörü Av. Arzu Hazer Güngör konuşmacı olarak yer aldı.
 
 
7 Mart 2024 Perşembe günü “Doğum Sonu Dönemde Haklarımız” konulu derste Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğrencileri ile buluştuk. Av. Hatice Sönmez etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.
 
 
9 Mart 2024 Cumartesi günü İzmir Kent Konseyi’nde ELSA İzmir’den hukuk fakültesi öğrencileri ile “Medeni Kanun’un Önemi” başlıklı etkinlikte buluştuk. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Av. Figen Merder “Medeni Kanun ile Elde Edilen Kazanımlar”; Av. Elçin Kılınçer Ot ise “Medeni Kanun Çalıştayı, Yapılmak İstenen Değişiklikler ve Sakıncaları”  konularını aktardı.