KOMİSYONLAR

Adli Yardım Ortak Projesi Göç ve İltica Alanı Atölye Çalışması

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

ATÖLYE ÇALIŞMASI

ADLİ YARDIM ORTAK PROJESİ GÖÇ VE İLTİCA ALANI ATÖLYE ÇALIŞMASI

 

1.Bu çalışma, Aralık 2018, Nisan 2021, Mart 2022 Haziran 2022 tarihinde Türkiye Barolar Birliği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından gerçekleştirilen "Mülteciler Hukuku ve Uluslararası Koruma Eğitimine" katılmış olan avukatların adli yardım göç ve iltica dava alanında yetkinliklerinin artırılması amacıyla düzenlenmektedir. Bu eğitimlerden birine katılmadıysanız atölye çalışmasına katılma olanağız bulunmamaktadır.

 

2.6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda (YUKK) düzenlenen idari işlemlere karşı olağan ve olağanüstü kanun yolları başvurusuna ilişkin taleplerde Adli Yardım Ortak Projesi eğitimine ve bu atölye çalışmasına katılan avukatlar görevlendirilecektir.

 

3. Daha önce İzmir Barosu tarafından yapılan Adli Yardım Alanında Göç ve İltica Eğitimine katılmış avukatlar ile önceki atölye çalışmasına katılanların bu atölye çalışmasına katılımına gerek bulunmamaktadır.

 

4. 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamında bulunmayanhukuk davalarında ise yukarıda belirtilen Adli Yardım Ortak Projesi eğitimine katılmış bulunan meslektaşların tamamına, Adli Yardım Listesinde seçtikleri dava alanı, görev bölgesi ve puan esası gözetilerek görevlendirmeler devam etmektedir. Yalnızca bu alandan görev almak isteyenlerin ayrıca atölye çalışmasına katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

5. Atölye çalışması yarım gündür. Katılım 40 kişi ile sınırlı gruplardan oluşmaktadır. Kendinize uygun sadece bir atölye çalışmasını seçmeniz gerekmektedirBiren fazla guruba kayıt yaptırılması durumunda herhangi bir bilgilendirme yapılmadan bütün gruplardan kaydınız silinecektir. Bu durumda atölye çalışmasına katılabilmek için yeniden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

 

6. Atölye çalışmasına kayıt yaptırmanız durumunda aşağıda verilen AYDINLATMA VE RIZA METNİ’ni onaylamış olduğunuzu kabul etmiş olacaksınız.

 

7. Atölye çalışmasına dair sorularınızı adliyardim@izmirbarosu.org.tr adresine ulaştırabilirsiniz.

 

ÇALIŞMA YER, TARİH VE SAATLERİ:

  • 12 Eylül 2022 Pazartesi, Yer: Konak Salihağa İş Merkezi 7. Kat, Saat 14.00-18.00
  • 14 Eylül 2022 Çarşamba, Yer: Konak Salihağa İş Merkezi 7.Kat,  Saat 14.00-18.00
  • 17 Eylül 2022 Cumartesi, Yer: Baro 7.Kat, Saat 10.00-15.00

 

BAŞVURU VE KAYIT:

https://baronet.izmirbarosu.org.tr  adresinden “ETKİNLİK KAYIT/SERTİFİKA” sekmesi alalında bulunan “Güncel Etkinlikler” bölümünden yapılacaktır.

 

AYDINLATMA VE RIZA METNİ