KOMİSYONLAR

Ödemiş’te Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Meslektaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmalarında önemli bir yer tutan ilçe eğitimleri hız kesmeden devam ediyor.

 

Bu kapsamda daha önce İzmir ve Torbalı’da düzenlenen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu eğitimi 17 Şubat 2020 günü bu kez Ödemiş’te gerçekleştirildi.

 

Kişisel verilerin işlenme şartları, özel nitelikli kişisel verilerin işlenme şartları, kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi, anonim hale getirilmesi, kişisel verilerin aktarılması haklar ve yükümlülükler, veri sorumluları sicili, başvuru, şikayet, suçlar ve kabahatler gibi konu başlıklarının ele alındığı seminere İzmir Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu üyeleri Av. Çağatay Üsküdar, Av. M. Hakan Eriş, Av. Alper Tunga Demiralp ve Av. Av. Tuğba Yaylamış konuşmacı olarak katıldılar. 

 

Ödemiş ve çevre ilçelerden de meslektaşlarımızın da katıldığı çalışmanın açılışında konuşan İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Özgür Yılmazer, göreve geldikleri günden bu yana meslektaşlarımıza yönelik eğitimlere çok büyük bir önem verdiklerini ifade ederek, “bu nedenle hukukun farklı alt dallarında birçok eğitim gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Amacımız bu eğitimleri sadece İzmir Merkez’de değil meslektaşlarımızın bulunduğu her noktaya götürmek. Bunu büyük ölçüde de başardığımızı düşünüyoruz. Bu eğitimlere katkı koyan konusunda yetkin meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.