KOMİSYONLAR

Torbalı’da Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Meslektaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmalarında önemli bir yer tutan ilçe eğitimleri hız kesmeden devam ediyor.

 

Bu kapsamda daha önce İzmir’de düzenlediğimiz Kişisel Verilerin Korunması kanunu Eğitimi ilk kez 5 Şubat 2020 günü Torbalı’da gerçekleştirildi.

 

Kişisel verilerin işlenme şartları, özel nitelikli kişisel verilerin işlenme şartları, kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi, anonim hale getirilmesi, kişisel verilerin aktarılması haklar ve yükümlülükler, veri sorumluları sicili, başvuru, şikayet, suçlar ve kabahatler gibi konu başlıklarının ele alındığı seminere İzmir Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu üyeleri Av. Çağatay Üsküdar, Av. İnci Alfar, Av. M. Hakan Eriş ve Av. Merve Yiğit konuşmacı olarak katıldılar.

 

Torbalı’nın yanı sıra Menderes, Selçuk ve İzmir’den gelen meslektaşlarımızın da katıldığı çalışmanın açılışında konuşan İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Özgür Yılmazer, İzmir Barosu olarak meslektaşlarımıza yönelik eğitimlere çok büyük bir önem atfettiklerini ifade ederek, “bu nedenle hukukun farklı alt dallarında birçok eğitim gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Amacımız bu eğitimleri sadece İzmir Merkez’de değil meslektaşlarımızın bulunduğu her noktaya götürmek. Bunu büyük ölçüde de başardığımızı düşünüyoruz. Örneğin şubat ayı içerisinde bir KVKK eğitimi de Ödemiş’te gerçekleştireceğiz. İlçe seminer programlarımızı netleştikçe duyuracağız. Bu eğitimlere katkı koyan konusunda yetkin meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.