HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

İşçi Avukatların Avukatlık Kanunu ve TBB Meslek Kuralları Bağlamında Sorumluluklarının Çerçevesinin Değerlendirilmesi Konulu Panel Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

11:50 . 12 Haziran 2024

İzmir Barosu İşçi Avukatlar Merkezi tarafından düzenlenen İşçi Avukatların, Avukatlık Kanunu ve TBB Meslek Kuralları Bağlamında Sorumluluklarının Çerçevesinin Değerlendirilmesi konulu panel 10.06.2024 tarihinde düzenlendi. Panele İzmir Barosu Disiplin Kurulu Üyeleri Av. Hatice Aslan Atabay ile Av. Ceren Şen Tosun konuşmacı olarak katıldı.

 

Panelin açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Zöhre Dalkıran, İşçi Avukatlar Merkezinin çalışmalarından bahsederek, Merkezin iki haftada bir Pazartesi günleri saat 19.00 da toplandığını ve bir sonraki toplantının 24 Haziran 2024 Pazartesi saat 19.00'da yapılacağına dair bilgilendirmede bulundu.

 

Panelde konuşmacıların sunumlarının ardından işçi avukat- işveren avukat arasındaki uyuşmazlıklar hakkında verilen TBB Disiplin Kurulu kararları doğrultusunda işçi avukatların sorumluluk çerçevesinin esasları görüşülerek, katılımcıların soruları yanıtlandı.

 

Panelin kapanışını yapan İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gamze Şimşek konuşmacılara ve panelin hazırlığını yapan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederek, katılımcılara teşekkür plaketlerini takdim etti.