HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Katledilmesinin 8. Yılında Mezarı Başında Andığımız Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi İçin Adalet Arayışımız Devam Ediyor

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

12:40 . 02 Aralık 2023

İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz, “Bu kadim topraklarda silah, çatışma, katliam istemiyoruz." cümlesini kurduktan hemen sonra doğrudan hedef alınarak sıkılan bir kurşunla katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi için ölümünün 8. yılında Dört Ayaklı Minare'nin önünde yapılan anma törenine katıldı.

 

Meslektaşımız Av. Tahir Elçi'yi aramızdan alan failler henüz cezalandırılmadığı için süren hukuk mücadelesinde Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 29.11.2023 tarihli duruşmasında hazır bulunan Baro Başkanımız, özlemle andığını belirttiği Av. Tahir Elçi için adaletin işlemediğini ifade ederek gerçek faillerin cezalandırılması için delillerin toplanmasını talep etti. Duruşma 6 Mart 2024 tarihine ertelendi.

 

İnsan haklarının, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün kararlı savunucusu, barışın elçisi Av. Tahir Elçi için tüm failler cezalandırılana kadar adalet arayışımızı sürdüreceğimizi kamuoyuna duyururuz.