HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

“Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet” Konulu Panel Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

16:39 . 28 Kasım 2023

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında 23 Kasım 2023 tarihinde İzmir Barosu binasında “Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet” konulu panel yapıldı. 
Panelde Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Huriye Toker ile YÜKAM Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Av. Destina Berfin Sever konuşmacı olarak yer aldı. Panelde toplumsal cinsiyet, toplumsal cinsiyet temelli şiddet ve şiddet türleri konularına değinildi.
Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz daha önce gerçekleştirilen toplumsal cinsiyet atölyesinin devamı niteliğinde olan bu çalışmanın öneminden bahsederek konuşmacılara katılımları için teşekkür etti.
Panelin kapanış konuşmasını gerçekleştiren Kadın Hakları, Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi’nden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Elçin Kılınçer Ot, kadınlara yönelik toplumsal cinsiyet temelli şiddetin önlenmesi ve bu alanda farkındalığın oluşturulması için Baromuzun yapmakta olduğu çalışmalardan bahsetti. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bir araya gelmenin ve konuşmacıların katkılarının çok kıymetli olduğunu vurguladı.