HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Başkanlar ve Başkan Adayları Bir Araya Geldi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

13:54 . 16 Kasım 2023

Geçmiş dönem baro başkanları ile son seçimli olağan genel kurulda başkanlığa aday olan meslektaşlar, baroların ve mesleğin sorunlarına ilişkin çözümleri konuşmak için İzmir Barosu tarafından yapılan davet üzerine bir araya geldiler.

 

Toplantıya önceki dönem başkanlarından Av. Çetin Turan, Av. Bahattin Özcan Acar, Av. Özdemir Sökmen, Av. Ercan Demir, Av. Özkan Yücel ile önceki seçimli olağan genel kurulda başkan adayı olan Av. Tacettin Çolak, Av. Hüseyin Karakoç ve Av. Ali Barış Ercan ve Baro Başkanı Av. Sefa Yılmaz, Baro Başkan Yardımcısı Av. Zöhre Dalkıran ile Baro Saymanı Av. Emre Öktem katıldı.

 

Yapılan toplantıda, Yargıtay 3. Ceza Dairesinin vermiş olduğu karar ve bu karar neticesinde başlayan Anayasa Mahkemesinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin söylemler nedeniyle ileride yaşanması muhtemel süreç ve bu doğrultuda izlenebilecek yöntemlere ilişkin görüş önerileri, ülkenin içerisinde bulunduğu enflasyonist ortamın yarattığı zamların etkisi ile meslektaşların ve baroların yaşadığı ekonomik sorunlar ve çözümüne ilişkin öneriler konuşuldu.