HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Tek Bir Kayba Daha Tahammülümüz Yok

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

14:20 . 28 Eylül 2023

Türkiye’de adalet için mücadele eden 180 bin avukatı temsil eden Barolar ve Türkiye Barolar Birliği (TBB), avukata yönelik şiddetin engellenmesi konusunda farkındalık yaratmak ve yetkililere gerekli adımları ivedilikle atmaları için çağrıda bulunmak amacıyla meslektaşımız Av. Mehmet Erdal Çam’ın katledildiği Bodrum’da ve 81 ilde, adliye önlerinde toplanarak eş zamanlı basın açıklaması yaptı.
 
 
Görevi nedeniyle uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Denizli Barosu önceki dönem başkanlarından, Muğla Barosu üyesi Av. Mehmet Erdal Çam’ın katledildiği yer olan Bodrum’daki yürüyüşe ve yürüyüş sonrası yapılan açıklamaya Baro Başkanımız Av. Sefa Yılmaz, yönetim kurulu üyelerimiz Av. Şefika Yıldırım Sert, Av. Elçin Kılınçer Ot; TBB Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Başkan Yardımcısı Av. Ercan Demir ve Sayman Av. Gökhan Bozkurt; çok sayıda baro başkanı ve meslektaşımız katıldı. 
 
 
TBB ve 81 il barosunun logolarının bulunduğu “Avukata Saldırı Vatandaşa Saldırıdır” yazılı pankartla yapılan yürüyüş sonrasında, “Tek Bir Kayba Daha Tahammülümüz Yok” başlıklı ortak açıklama okundu.