HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

İzmir Barosu İle İzmir İl Göç İdaresi Arasındaki Yapıcı Görüşmeler Sürüyor

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

13:01 . 01 Haziran 2023

İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz, Yönetim Kurulu üyesi Av. Ayşe Kaymak, Göç ve İltica Komisyonu üyesi meslektaşlarımız, kurum avukatı meslektaşımız ile İzmir İl Göç İdaresi Müdür Vekili Ela Şençolaklar, İzmir Geri Gönderme Merkezi Müdürü Melih Kaykılı, Düzensiz Göç Grup Başkanı, Uluslararası Koruma Grup Başkanı katılımı ile İzmir Barosu ev sahipliğinde bir araya geldiler.
 
 
Tarafların; yapıcı diyalog ve görüşmelerin devamından memnuniyetlerini dile getirdikleri ve daha iyi hizmet sunulması İle sorunların çözümüne katkı sunacağı konusunda hemfikir olduklarını bir kez daha ifade ettikleri toplantı sırasında, İzmir Geri Gönderme Merkezinde kişilerin avukata ve adalete erişiminin kolaylaştırılması için görüş ve öneriler aktarılmış, kişilerin adalete erişiminin kolaylaştırılmasına dönük öneriler doğrultusunda yeniden bir çalışma yürütüleceği bilgisi verilmiştir.
 
 
Ayrıca kişinin ve avukatın yan yana bulunduğu durumlarda bir vekâletname aranmaksızın avukatın kurumda işlem yapması konusunda, uygulamada ortaya çıkan sorunların giderilmesi için kurum çalışanlarına gerekli bilgi ve talimatın verileceği ifade edilen toplantıda, değerlendirilen konular hakkında uygulamanın daha iyi hale getirilmesi ve iletişim yolunun açık tutulması konusunda görüş birliğine varılmış, kısa süre içinde yeni bir toplantı daha yapılması kararı alınmıştır.