HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Fazla Çalışma ve Yasak Çalışma Ayrımı Paneli Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

17:49 . 20 Ocak 2023

İzmir Barosu tarafından Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Osman Güven Çankaya Anısına” Fazla Çalışma ve Yasak Çalışma Ayrımı” başlıklı bir panel düzenlendi.

 

Moderatörlüğünü İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. Meriç Kaptan’ın yaptığı “Fazla çalışma ve yasak çalışma ayrımı” konulu panele Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Alp konuşmacı olarak katıldı.  Panele ayrıca Osman Güven Çankaya'nın ailesi, Bölge Adliye Mahkemesi İzmir 10. Hukuk Dairesi Başkanı Ercan Turan, İzmir 3. Hukuk Dairesi Başkanı Ayşe Yeşim Akçelik, İzmir 16. Ceza Dairesi üyesi İlker Uçdu, İzmir 22. Hukuk Dairesi üyesi Semra Turan, İzmir 9. Hukuk Dairesi  üyesi Ali Günidi, Karşıyaka 2. İş Mahkemesi Hâkimi Uğur Erçetin, etkinliklerimize sürekli katılım sağlayan Yargıtay 21. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Necdet Okay ile Prof. Pr. Ayşe Melda Sur, Prof. Dr. Zeynep Şişli, Dr. Öğrt. Üyesi Pelin Tuaç Yılmaz başta olmak üzere yargı camiasından ve öğretim görevlilerinden çok sayıda meslektaşları ve sevenleri katıldı.

 

Panelin açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Zöhre Dalkıran, Osman Güven Çankaya’nın hem iş hukuku camiası hem de hukuk camiası açısından bir duayen olduğunu ifade ederek “Böyle bir çalışma düzenleyerek bize bu onuru yaşatan İş Hukuku Komisyonumuzun tüm üyelerine ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz ise Osman Güven Çankaya’nın kendisi hakkında söylenen tüm iyi şeyleri hak eden bir insan olduğunu ifade ederek “Onun anısına düzenlenen bir panelde bulunmak çok değerli ve çok özel. Panele katılan Sayın Prof. Dr. Mustafa Alp’e ve meslektaşım İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. Meriç Kaptan’a çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. Ayrıca panel sonunda Osman Güven Çankaya’nın ailesi, meslektaşları ve sevenleri de Osman Güven Çankaya ile yaşadıkları anılarını aktararak, İzmir Barosuna ve bu panelin düzenlenmesine katkısı olanlara teşekkürlerini iletti.

 

Panel kaydını aşağıda izleyebilirsiniz.