HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Bu Leke Tutmaz

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

23:43 . 12 Ağustos 2022

Çeşitli seçim gruplarınca, yaklaşan baro seçimleri nedeniyle gerçek dışı ve avukat ciddiyetine yaraşmayan üslupsuz paylaşımlar yapıldığı görülmektedir. 
 
 
Anlaşılan odur ki; soru soruyor gibi yapanların    amacı yanıt almak değil, gerçek dışı paylaşımlarla İzmir Barosu Yönetim Kurulu'nu  karalamaya çalışmaktır.
 
 
Bahse konu paylaşımlarda yer alan; baronun zemin katının kiralandığı, park yerinin sigorta şirketinin araçlarına tahsis edildiği iddiaları tümüyle gerçek dışıdır. Kiralanan alan daha önce Baromuz birimlerince kullanılmayan, tamamen atıl durumdaki 10 m2 lik bir alandır ve girişi bağımsızdır. Otoparkın kullanımının tahsisi söz konusu olmadığı gibi ayrıca yine anlaşma çerçevesinde baro araçları için 6 araçlık otopark aboneliği sağlanmıştır. 
 
 
Baromuz ile Sigorta Brokerleri AŞ arasında imzalanan iş birliği anlaşması hükümleri çerçevesince; meslektaşlarımıza ilgili firma üzerinden yapacakları sigorta işlemlerinde, başta mesleki sorumluluk sigortası olmak üzere birçok sigorta türünde önemli indirimler uygulanacaktır.
 
 
Yapılan protokol uyarınca, Alsancak Merkez Baro binasının ön cephesindeki  bankamatiklerin yanında yer alan 10 m2 lik kısmında, irtibat bürosu kurulma aşamasındadır.
 
 
Söz konusu anlaşma sonucunda baromuza 180.000- TL maddi kaynak sağlanacaktır. Ayrıca ilgili firma tarafından ayda 40.000 adet karton bardak desteğinde bulunulacaktır. 
 
 
Sözleşmeci firmanın baromuzla yaptığı anlaşmadan sonra numaracı barolarla da anlaşma yapmış olmasının; baromuzun çoklu baro sürecindeki öncü mücadelesine gölge düşürmek için o mücadelede ne yazık ki hiç yer almayanlarca kullanılmaya çalışılmasını meslektaşlarımızın takdirine bırakırken,
 
 
Genel kurullarda kiraya vermekle çok övündükleri bankamatikleri değil, sigorta işlemleri için ayrılan alanı okla işaret edenlerin içinde bulundukları çaresizliği de üzülerek izliyoruz. 
 
 
Sosyal medya üzerinden yapılan ve seçim öncesi meslektaşlarımız nezdinde baro yönetimini karalama amacı taşıyan paylaşımlara rağmen yönetim kurulumuz, her adımda baronun ve meslektaşlarımızın menfaatlerini öne çıkaran yaklaşımlarını sürdürmekte kararlıdır.
 
 
Bilinsin ki bu leke tutmaz. Saygılarımızla.