HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Semineri Düzenlendi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu tarafından 13 Aralık 2019 günü Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Semineri düzenlendi.

10:09 . 16 Aralık 2019

İzmir Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu tarafından 13 Aralık 2019 günü Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Semineri düzenlendi.

 

İzmir Barosu Konferans Salonu’nun tamamen dolduğu ve aynı zamanda canlı olarak da çok sayıda meslektaşımızın izlediği seminerin açılışını yapan İzmir Barosu Başlan Yardımcısı Av. Özgür Yılmazer, İzmir Barosu olarak eğitim çalışmalarını çok önemsediklerini ifade ederek, “iyi hukukçuluğun, güçlü avukatlığın eğitimlerden geçtiğini düşünüyoruz” dedi. Bu anlamda göreve geldiklerinden bu yana yoğun bir şekilde ve farklı alanlarda eğitimler,  paneller, seminerler düzenlediklerini dile getiren Av. Özgür Yılmazer bu çalışmaların artarak süreceğini dile getirdi.

 

Üç oturum halinde süren seminer boyunca, Av. Resul Göksoy “Amaç, Kapsam ve Tanımlar / Genel İlkeler”, Av. M. Hakan Eriş “Kişisel Verilerin İşlenme Şartları / Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenme Şartları”,  Çağrı Polat “Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi / Kişisel Verilerin Aktarılması”, Dr. Av. Çiğdem Çiçekçi Ercan “Haklar ve Yükümlülükler / Veri Sorumluları Sicili” ve Av. M. Nevhan Akyıldız ise “Başvuru, Şikayet / Suçlar ve Kabahatler” başlıklı sunumları gerçekleştirdiler.

 

Seminer sonunda katılımcılara teşekkür belgelerini sunan İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, İzmir Barosu tarafından sadece 13 Aralık günü üç farklı yerde üç farklı çalışma yapıldığını ifade ederek “bu gönüllü katkılar bizim için çok değerli. O yüzden de bizim için anlamı ve önemi daha artıyor. Ben bu çalışmalarda yer alan tüm meslektaşlarıma ve çalışmalara destek olan farklı disiplinlerden dostlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

Seminer kaydını aşağıda izleyebilirsiniz