HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Çocuk Adalet Sisteminde Avukatın Rolü Eğitimi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

11:06 . 08 Temmuz 2024

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından, 6 Temmuz 2024 tarihinde, çocuk hakları alanında çalışmalar yürütecek, İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi'ne iletilen adli yardım başvurularına ilişkin atamalarda ve Çocuk İzlem Merkezi atamalarında görev alacak avukatlara yönelik  “Çocuk Adalet Sisteminde Avukatın Rolü” başlıklı eğitim verildi.

 

Çocuk adalet sisteminin genel özellikleri, mağdur çocuk, ÇİM-AGO, sosyal inceleme raporları ve adli psikiyatrik değerlendirme raporları, korunmaya ihtiyacı olan çocuk, Çocuk Hakları Merkezi tanıtımı, vaka değerlendirmesi başlıklı sunumların olduğu eğitimde, kolaylaştırıcılık görevini Av. Mahmut Şeren, Av. Türkay Çam ve Av. Yekta Yavuz Ekici üstlendi.

 

Adli yılın son “Çocuk Adalet Sisteminde Avukatın Rolü Eğitimi” kapanış konuşmasını yapan İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Zöhre Dalkıran, “Eğitimde emeği geçen herkese ve bu işleri gönüllü yapan kolaylaştırıcı meslektaşlara teşekkür ederim. Eğitime katılan, bu alana ilgi duyan meslektaşlarımızı da Çocuk Hakları Merkezi çalışmalarına katılmaya davet ediyorum.” dedi.