HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

6284 Sayılı Yasa Eğitimi Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

11:15 . 10 Haziran 2024

İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi tarafından, 7 Haziran 2024 tarihinde, Kadın Hakları Merkezi nöbet sisteminde görev alacak avukatlara yönelik olarak “6284 Sayılı Yasa Eğitimi” yapıldı. 
 
 
Eğitim çalışmasının açılışını yapan İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Elçin Kılınçer Ot “Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezinde görev almak üzere düzenlenen bu eğitime katılımınız için sizlere ve eğitimin kolaylaştırıcılığını üstlenen meslektaşlara teşekkür ederiz. Bu eğitimin, 6284 sayılı Yasanın uygulanmasında ve geliştirilmesinde katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Bu alanda bir şeyler yapmayı dert edinen meslektaşlarımızın olması umut veriyor. Zaman zaman yılgınlığa düşüyoruz ancak mücadele edenler olarak birbirimize güç veriyor, yeniden mücadeleye devam ediyoruz. Burada olmanız farkındalığınızın göstergesi. İyi ki varsınız. Keyifli bir çalışma diliyorum.” dedi.
 
 
“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Uluslararası Sözleşmeler, İletişim, 6284 sayılı Yasa” başlıklı sunumların ve olay çalışmasının yer aldığı, yaklaşık yirmi kişinin katıldığı eğitimde kolaylaştırıcılık görevini Av. Arzu Hazer Güngör, Av. Figen Merder, Av. Gözde Önal, Av. Nilgün Şentuna ve Av. Özlem Durmaz üstlendi.