HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Emeğimizin Sömürülmesini Asla Kabul Etmiyoruz!

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

10:56 . 19 Şubat 2024

Otomatik CMK Atama Sistemi (OCAS) Hakkında

 

Emeğimizin Sömürülmesini Asla Kabul Etmiyoruz!

 

Mevcut CMK Tarifesi ile zorunlu vekillik/müdafilik hizmetlerinin yerine getirilmesi mümkün bulunmadığından 15.01.2024 tarihinden itibaren kademeli olarak aldığımız ve 19.02.2024 tarihine kadar uygulanacak CMK Kapsamındaki Zorunlu Müdafi/Vekil Görevlendirmeleri Otomasyon Sisteminin kapatılması kararımızı, bu süreçte yapılan görüşmelerden henüz sonuç elde edilememesi üzerine devam ettirme zorunluluğumuz doğmuştur.

 

İzmir Barosu olarak  kadın, çocuk ve engelli bireylerle ilgili görevlendirmeler ile acil görülen diğer işler hariç olmak üzere Otomatik CMK Atama Sistemini (OCAS) AÇMAYACAĞIMIZI, görevlendirmelere ilişkin başvuruların resmi yazılı şekilde alınacağını tüm meslektaşlarımıza ve kamuoyuna bildiriyoruz.

 

Devam eden eylem süresi boyunca;

 

Görev kabul etmeyerek dayanışmaya destek veren meslektaşlarımız hakkında ceza puanı uygulanmayacağını,

 

İzmir Barosu CMK Uygulama Yönergesindeki düzenleme gereği işleyen sürelerin durdurulduğunu hatırlatır,

 

Bir sorunla karşılaşılması halinde cmk@izmirbarosu.org.tr adresine mail atılmasını ya da 05076452170 numaralı hatta bilgi verilmesini önemle duyururuz.

 

Meslektaşlarımızı da dayanışmanın parçası olmaya çağırıyor ve bundan sonraki süreci planlamak üzere 20.02.2024 Salı günü saat 18.30'da Barohan 6. Katta yapacağımız toplantıya davet ediyoruz.

 

Saygılarımızla