HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Spor Hukuku Düzeni

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

13:08 . 18 Eylül 2023

İzmir Barosu, Avukatlar Vakfı ve Spor Hukuku Enstitüsü işbirliği ile “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Spor Hukuku Düzeni” başlıklı bir konferans düzenlendi.
 
 
Açılış konuşmalarını İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz ve Avukatlar Vakfı Başkanı Av. Uğur Yetimoğlu’nun yaptığı konferansın ilk oturumunun moderatörlüğünü İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Elçin Kılınçer Ot yaptı. İlk oturumda Spor Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Alpay Köse “Türkiye’de Spor Hukukunun Yapılanması”,  İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Aydın “Türk Sporunda Sendikalaşma”, TBF Yönetim Kurulu Y. Üyesi Av. Efe Oğuz ise “Türkiye’de Basketbolun Yargı Yapılanması” başlıklı sunumları yaptılar.
 
 
Avukatlar Vakfı Üyesi Av. Arb. Nil Güvenç Gürer’in moderatörlüğünü yaptığı ikinci oturumda ise Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Av. Dr. Gürkan Özocak “Türk Hukukunda Spor ve Ceza Hukuku İlişkisi”, Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Av. Aytekin Gürbüz “Spor Tahkim Hukukunun Türkiye’deki Gelişimi”, TBB Spor Hukuku Komisyonu ve İzmir Barosu Üyesi Av. İnanç Dinçsoy “Sporcu Sözleşmeleri” ve TFF UÇK Eski Başkanı Av. Dr. Tarkan Erdal “Türkiye’de Futbolun Yargı Yapılanması” konularını değerlendirdiler.
 
 
Konferans meslektaşlarımızdan gelen soruların yanıtlanması ile sona erdi. Konferans kaydını aşağıda izleyebilirsiniz.