HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Alanında Kurgusal Duruşma Çalışmaları Yapıldı

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

15:38 . 30 Mayıs 2023

İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi tarafından her staj eğitim dönemi sonunda düzenli olarak gerçekleştirilen ve müfredattan sayılan Özel Hukuk ve Ceza Hukuku alanında kurgusal duruşma çalışmaları 27.05.2023 tarihinde İzmir 11’inci ve 12’inci Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonlarında gerçekleşti.

 

Aile Hukuku,  İş Hukuku  ve Asliye Hukuk alanlarından oluşan Özel Hukuk kurgusal çalışmalarında her bir alanda 46 stajyer avukat, Ceza Hukukunda ise 50 stajyer avukat olmak üzere toplam 188 stajyer avukatın katılımı ile gerçekleşen kurgusal duruşma çalışmasının sabah oturumu açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Aylin Aras Öztürk, İzmir Barosunun yapmış olduğu kurgusal duruşma eğitimlerin tek olduğunu ifade ederek, “ Bu eğitim çalışmalarında özellikle mesleğe başlamadan önce bir davada başından sonuna kadar yapılması gerekenler ile karşılaşabilecek olası sorunların neler olduğuna dikkat çekmek istiyoruz, önemli olanın davayı kazanmak değil en iyi şekilde üzerimize düşen sorumlulukla bir davayı sonuçlandırmaktır, bu çalışmada hiçbir karşılık beklemeksizin gönüllü olarak katılan, destek veren tüm eğitmen meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum, umarım meslek hayatınız için faydalı bir çalışma olacaktır” dedi.

 

Duruşmalarının öğleden sonraki oturumunun açılışını yapan Baro Başkanı Av. Sefa Yılmaz konuşmasında “Bu pratik çalışmalar gerçekten çok önemli. Özellikle mesleğe kısa zaman sonra başlayacağınızı düşünürsek, duruşma işleyişindeki ifadelerin, davranışların ve insicamın nasıl olacağına dair bu çalışmanın meslek hayatınızda size fikir vereceğini düşünüyoruz. İzmir Barosu olarak kolaylaştırıcı meslektaşlarımız ve eğitmenlerimiz sayesinde bu çalışmaları uzun zamandır başarılı bir şekilde devam ettiriyoruz. Gönüllü katkı koyan tüm meslektaşlarımıza ve baro emekçilerimize çok teşekkür ederiz” dedi.