HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Görevimizin Başındayız Vazgeçmiyoruz

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

15:39 . 26 Mayıs 2023

İzmir Barosu olarak 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde bir ilki gerçekleştirerek iki bin avukatla seçim ve sandık güvenliğinin sağlanması amacıyla her okulda hazır bulunduk.

 

İzmir Barosunun 17 Mayıs 2023 tarihinde yaptığı basın toplantısının ardından, İzmir Barosu Seçim Güvenliği ve Koordinasyonu Çalışma grubu tarafından ilk turda görev alan meslektaşlarımıza yönelik düzenlenen geri bildirim toplantısında, seçimlerde karşılaşılan hukuksuzluklar ve çözüm yöntemleri görüşüldü.  Toplantı sonucunda, yapılacak 2. tur cumhurbaşkanlığı seçimlerinde daha fazla meslektaşımızın sandık güvenliği eğitimi talebiyle görev almak istemesi nedeniyle seçimde ilk kez görev alacak meslektaşlarımız için 22.05.2023 tarihinde seçim güvenliği eğitimlerinin yirmi altıncısı düzenlendi.  

 

İzmir Barosu önceki dönem Başkanı Av. Özkan Yücel ile İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Gamze Şimşek’in kolaylaştırıcılığı ile düzenlenen eğitime meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterirken açılış konuşmasını yapan Baro Başkanımız Av. Sefa Yılmaz, avukatların sandıklara sahip çıkmasının önünde hiçbir engel olamayacağını, binlerce meslektaşımızın seçimde görev aldığını, ilk turda yaşanan olumlu geri bildirimler sonucunda 2. tur cumhurbaşkanlığı seçiminde daha fazla sayıda meslektaşımızın görev almak isteğini, bu eğitim ve görevlendirmelerden bazı kesimler rahatsız olsa da,  baroların Avukatlık Kanunu ve Seçim Kanunu kapsamında hareket ederek yurttaşın oyunu güvene aldığını, bundan kimsenin rahatsızlık duymaması gerektiğini belirterek görev alan tüm meslektaşlara teşekkürlerini iletti.

 

İzmir Barosu olarak 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek 2. tur cumhurbaşkanlığı seçiminde 3000' e yakın meslektaşımızla seçim ve sandık güvenliğinin sağlanması amacıyla tüm hazırlıkları tamamladık,  görevimizin başındayız.