DUYURULAR

🏠  Anasayfa  ➝  Duyurular

TBB Mülteci Hukuku ve Uluslararası Koruma Online Eğitimi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

08:57 . 16 Haziran 2023


Önemli Not: Eğitim sonrasında Adli Yardım Ortak Projesinde görev alabilmek için adınız, soyadınız, e-mail adresiniz ve baronuzu doğru ve eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerin hatalı girilmesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından kişi kendisi sorumludur.

 

Eğitim yalnızca Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Adıyaman, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İstanbul, İstanbul 2, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Isparta, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova Baroları için düzenlenmiştir.

 

Toplantı girişi için aşağıda verilen linke tıklayınız.

 

EĞİTİM KAYIT LİNKİ

Eğitim kaydı yardım dökümanı için tıklayınız

 

Toplantı giriş linki ayrıca e-mailinize de iletilmektedir. Toplantı gününden önce kayıt yapmanız halinde e-mailinize gelen linki kullanarak giriş yapınız.

 

EĞİTİM PROGRAMI

 

Eğitim Uygulama Kuralları

 

Bu eğitim Adli Yardım Ortak Projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

 

Bu eğitime yalnızca proje kapsamında görev alacak avukatların başvurması beklenmektedir.

 

Eğitime giriş yapacak avukatların isim, soy isim, baro ve e-mail adreslerini eksiksiz doldurmaları gereklidir. Bu bilgiler ile tbbapp sisteminde kullanıcı hesabı açılacak olup, hatalı verilen bilgiler nedeniyle yaşanabilecek hak kayıplarından kişi sorumludur.

 

Eğitim sırasında katılımcıların eğitime aktif katılım süreleri tutulacaktır.Eğitime  2/3 oranından fazla katılım gösteren avukatların TBBapp sistemine kaydolması sağlanacaktır.

 

TBBapp sisteminde kayıt edilemeyen avukatlara yapılan adli yardım görevlendirmeleri proje kapsamında ödenemez.

 

Proje kapsamındaki il barolarının tamamı için eğitimler düzenlenecektir.

 

Eğitim gündemde belirtilen barolara mensup meslektaşlarımız için düzenlenmiştir.

 

Eğitim kapsamında yer alan linkten kayıt yapılması gereklidir. Kayıt yapılan e-mail adresine eğitim katılım linki gönderilecektir. Eğitime kayıt için aşağıda açıklanan işlemleri tamamlamanız yeterli olup, eğitim başladığında ya da eğitim süresince ayrıca kayıt/imza listesi alınmayacaktır. Sohbet kutusundan (chatbox) kayıt/imza listesi sorulmaması yahut isim-soyisim-sicil numarası gibi bilgilerin paylaşılmaması rica olunur.

 

Kullanılan web tabanlı program toplam 5.000 kişiye kadar hizmet sağlamakta olup, bu sayıdan fazla talep olması halinde ilgili barolarımız için daha sonra yeniden eğitim düzenlenecektir.

 

Yüksek sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen eğitimler sırasında sohbet kutusunun (chatbox) ve Soru-Cevap (Q&A) bölümünün önemli sorular dışında kullanılması teknik aksaklıklara sebep olmaktadır. Bu sebeple, söz konusu platformların eğitimin içeriğine ilişkin soruların sorulması için kullanılması önemle rica olunur.