MERKEZLER

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi Üyeleri, Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Ettiler

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi Üyeleri, Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Ettiler

İzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol başkanlığındaki İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ettiler.

 

İzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol, Kurumu daha önce de ziyaret ettiklerini ifade ederek “Çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Onları kapalı kapılar arkasında değil özgür olacakları mekanlarda görmek en büyük beklentimiz” dedi.

 

 

Tutuklu çocuklar tarafından sergilenen tiyatro oyunu, halkoyunları gösterisi ve müzik dinletisinin ardından koğuşları gezen Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar burada çocuklarla bir süre sohbet ettiler.

 

Ziyaret sırasında ayrıca İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar ile Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Öztürk, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Savcısı Güneş Okur, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Vural Temur, sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve eğitmenlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu bir toplantı yapıldı. Önümüzdeki günlerde daha önce İzmir Barosu ile yapılmış olan protokol çerçevesinde çocuklara yönelik eğitimlere İzmir Barosu’nun da katkı koyacağını ifade eden Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol, “her zaman söylediğimiz gibi geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız, gençlerimiz bizim için çok kıymetli. Onları kapalı kapılar arkasında değil özgür olacakları mekanlarda görmek en büyük beklentimiz” dedi. Suça itilen çocukların sosyal ve kültürel gelişimi, eğitim donanımı, sağlığı ve kurumdan çıktıktan sonraki yaşama hazırlanmasının öneminin kavranması ve çocuklara bu imkanın sağlanmasının herkesin sorumluluğu olduğunu dile getiren Av. İlke Erol “kurumu eğitim evi zihniyetiyle yöneterek fark yaratan çalışmaları için Cumhuriyet Başsavcı vekilimiz Sayın Fatih Mehmet Öztürk'e, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Savcımız Sayın Güneş Okur'a, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sayın Vural Temur'a ve diğer tüm yetkili, eğitmen, görevli ve Çocuk Hakları Merkezimizde gönüllü olarak görev alan meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyaret sonunda Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Öztürk tarafından Av. İlke Erol’a iş atölyelerinde çocuklar tarafından üretilen vitray Atatürk portresi hediye edildi