HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

İHİRAP Projesi Tanıtımı ve Panel Gerçekleştirildi

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

26.06.2015 günü İzmir Barosu Konferans Salonu'nda TBB İnsan Hakları İzleme, Raporlama ve Arşivleme Projesi (İHİRAP) Tanıtımı ve Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Uygulamasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Koruma Ölçütleri Açısından Değerlendirilmesi başlıklı bir panel gerçekleştirildi.

13:02 . 26 Haziran 2015

26.06.2015 günü İzmir Barosu Konferans Salonu'nda TBB İnsan Hakları İzleme, Raporlama ve Arşivleme Projesi (İHİRAP) Tanıtımı ve Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Uygulamasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Koruma Ölçütleri Açısından Değerlendirilmesi başlıklı bir panel gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşmasını İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan'ın yaptığı toplantıda; İHİRAP tanıtımını TBB İnsan Hakları Merkezi Başkanı Av. Serhan Özbek, İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreteri Av. Mustafa Kemal Karahan, Yürütme Kurulu Üyesi Av. Hüseyin Erkenci, , Merkez Avukatı Av. Özge Görel gerçekleştirdi.

 

Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Uygulamasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Koruma Ölçütleri Açısından Değerlendirilmesi başlıklı sunumu ise TBB İnsan Hakları Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Serkan Cengiz gerçekleştirdi.