HABERLER

🏠  Anasayfa  ➝  Haberler

Haddinizi Bilin

Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

21:33 . 08 Eylül 2021

Haddinizi Bilin!

“Ruh Hastası, Konuşma Lan, Gerizekalı, Şovmen”; Hakaret, Sözün Bittiği Yerde Başlar:

 

Kamuoyunda “AKBELEN ORMANLARI” davası olarak bilinen davada, 07/09/2021 tarihinde yapılan keşifte davacı vekili sıfatıyla hazır bulunan İzmir Barosu üyesi Av. A. A. C. ile Adana Barosu üyesi Av. İ. H. A.’ya aleni olarak hakarette bulunan kişi hakimlik mesleğine de yakışmamaktadır.

 

Söz konusu şahsın, bulunduğu makamdan aldığı güçle, herhangi bir görevlendirme kararı olmadan keşif mahallinde hazır bulunması ve avukatlara yönelik hakaret içeren söz ve eylemlerde bulunması kabul edilemez.

 

Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik baskı ve yıldırma politikalarının son örneği olan bu eylem, adil yargılanma hakkı ile savunma hakkının kısıtlanması çabasından ibaret olup hukuk devleti ilkelerini ortadan kaldırmaktadır. Yargılamaları biz olmadan yürütmek isteyen her çabayı boşa çıkartacağız!

 

M.Y.nin suç oluşturan söz, eylem ve hukuksuz tavırları nedeniyle derhal görevden alınması gerekmektedir. Yargı, etik değerleri hiçe sayan, mesleğini acizlik içinde yapan kimselerin eline bırakılamayacak kadar mühimdir. Yargının tüm mensuplarını meslektaşlarımıza karşı yapılan bu saygısız tutumun karşısında durmaya davet ediyoruz.