İzmir Barosu: Ana Sayfa
İzmir Barosu: Ana Sayfa
Sempozyum Gerçekleştirildi
07 Mayıs 2013 - 00:00:00
Kentsel Dönüşüm Farkındalık Yaratmak Sempozyumu Gerçekleştirildi
 

tvtema.jpg

 

İzmir Bölge İdare Mahkemesi, İzmir Barosu, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi birlikteliğiyle 3 Mayıs 2013 Cuma günü Tepekule Kongre Merkezi'nde "Kentsel Dönüşüm - Farkındalık Yaratmak" başlıklı bir sempozyum gerçekleştirildi.

 

Sempozyumun açılış konuşmalarını sırasıyla İzmir Barosu Başkanı Av. Sema Pekdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Karakoç, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, İzmir Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Osman Ermumcu ve İzmir Valisi Cahit Kıraç yaptılar.

 

DSC_1839.JPG

 

Başkanlığını İzmir Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Osman Ermumcu'nun yaptığı ilk oturumda "6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun Tanıtımı" başlıklı sunum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Suna Kotan tarafından,"Tarihsel Süreçte Kentsel Dönüşümün Yargıya Yansımaları" başlıklı sunum Danıştay 14. Dava Dairesi Üyesi Mustafa Genç tarafından, "İmar Hukuku Yönüyle Kentsel Dönüşüm"  başlıklı sunumu Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Oğuz Sancaktar ve "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Uygulamaları" başlıklı sunum İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Suphi Şahin tarafından gerçekleştirdi.

 

DSC_1861.JPG

 

Başkanlığını İzmir Barosu Başkanı Av. Sema Pekdaş'ın yaptığı ve öğleden sonra gerçekleşen ikinci oturumda ise "Kentsel Dönüşüme İlişkin Önceki Yasa ile Yeni Yasanın Karşılaştırılması" başlıklı sunumu Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yasin Şener, "Kentsel Dönüşüm Uygulamaları ve Sivil İnisiyatif Yaklaşımı" başlıklı sunumu Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Başkanı Nehir Yüksel,"6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun Kentsel Dönüşüme Getirdikleri- Planlama Boyutu" başlıklı sunumu Karabağlar Belediyesi Etüd Proje Müdürü Zeki Yıldırım ve "Mülkiyet Haklarından Elverişli Bir Konuta Erişim Hakkına- Kentsel Dönüşüm Kavramı ve Hukuka Uygunluk Denetiminde Karşılaşılan Sorunlar" başlıklı sunumu Av. Can Atalay gerçekleştirdi.

 

Sempozyum soru, cevap ve genel değerlendirmenin ardından sona erdi.

 

SEMPOZYUMU BAROTV'DE İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ >>>

 

DSC_1807.JPG

 

DSC_1808.JPG

 

DSC_1812.JPG

 

DSC_1815.JPG

 

DSC_1817.JPG

 

DSC_1819.JPG

 

DSC_1843.JPG

 

DSC_1867.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İçerik-11
İçerik-10
İçerik-12
İçerik-9
İçerik-13
Baro Levhası BARO LEVHASI
Sicil No:
Adı:
Soyadı:
BaroTV
Baro Kart
E-İmza
OCAS
UYAP
TBB SYDF
Av.M.Taner Ünlü Kütüphanesi
BaroNet